رفع ایراد Black Screen در ویندوز

رفع black screen


black screen به دلایل گوناگونی به وجود می آید. رفع همه ی این موارد کار آسانی نیست. با توجه به دلیلی که منجر به بروز این مشکل می شود راهکارهای گوناگونی برای حل آن باید به کار رود. دو نوع عمده این مشکل عبارت اند از: چشمک زدن صفحه و همچنین به وجود آمدن صفحه ی سیاه با علامت موس روی صفحه.

 

در ویندوز Black Screen رفع ایراد

 

رفع black screen در ویندوز 10، در حالتی که صفحه سیاه است و یک علامت موس روی صفحه وجود دارد:


با وجود اینکه در ویندوز 10 سیستم به صورت اتوماتیک بوت می شود ،این ویندوز با انواع مختلفی از black screen روبرو می شود. این مشکل از درایورهای گرافیکی که بعد از شروع به کار سیستم، به طور خودکار بالا می آیند نشات می گیرد. سیستم با تصور اینکه درایورهای صحیح را لود کرده است به سراغ ریکاوری نمی رود.

رفع black screen در ویندوز 10، در حالتی که صفحه چشمک زن است:

در ویندوز Black Screen رفع ایراد


اگر هنگام بوت شدن سیستم با صفحه ی سیاه چشمک زن مواجه شدید، احتمالا هارد سیستم درست تشخیص داده نمی شود. ریشه ی مشکل معمولا به تنظیماتBios ویا UEFI ، و سوئیچ شدن دستگاه از RAID وIDE به AHCI بر می گردد. اگر اتصال با شکست مواجه می شود ، باید تنظیمات بوت را عوض کنید.
در ویندوز 7،گاهی سوئیچ شدن سیستم از IDE به AHCI موجب متوقف شدن سیستم می شود در این حالت باید Microsoft Fix را اجرا کنید تا ویندوز 7 شما با AHCI سازگاری پیدا کند.


رفع black screen ، هنگامی که صفحه ویندوز در حالت لود متوقف می شود:


ممکن است سیستم هنگام بالا آمدن ویندوز ، در این حالت فریز شود. گاهی این مشکل به دلیل آپدیت کردن اشتباه ویندوز به وجود می آید.


مشکلات سخت افزاری که مانع از بوت شدن ویندوز می شود:


اگر سیستم شما موقع تست خودکار متوقف شود، حتما یک مشکل سخت افزاری وجود دارد . برای تشخیص مشکل سیستم، باید تمام دستگاه های غیرضروری که به سیستم متصل است را قطع کنید و سپس سیستم را راه اندازی کنید. هر چند در صورتی که مادربرد مشکل داشته باشد باید از روش های دیگری استفاده کنید.
هنگامی که مادربرد مشکل داشته باشد، کاربران از روش های گوناگونی می توانند به آن پی ببرند. یکی از این روش ها ، ریست کردن کامپیوتر است. در این حالت به طور موقت به حافظه ی روی برق نمی رسد و در نتیجه به تنظیمات کارخانه بر می گردد.


متاسفانه در اکثر دستورالعمل های موجود راهکار آسانی برای Bios کامپیوتر نشان داده نشده است بنابراین بهتر است که از یک متخصص بخواهید تا سیستم شما را Bios کند.